Nanopresso, Minipresso Ve Picopresso Arasındaki Farklar - Hotel Restoran Cafe Marketi...

Makaleler » Horecamark Blog » Nanopresso, Minipresso Ve Picopresso Arasındaki Farklar

Nanopresso, Minipresso Ve Picopresso Arasındaki Farklar

 

 

  Minipresso Nanopresso Picopresso
       
Boyut 17.5cm-360gr 15.6cm-336gr 10.6cm-350gr
Sepet Hacmi 6-8gr 6-8gr 15-18 gr
Su Tankı 70ml 80ml 80ml
Maks. Basınç 8 bar 18 bar 18 bar
Case Yok Var Var
Nespresso Uyumluluk Ayrı bir model Adaptör İle Yok
Geliştirilebilir Sepet Hacmi Yok Var Yok
Geliştirilebilir Su Tankı Var Var Yok
Farklı Renk Seçenekleri Yok Var Var
Öğütüm Boyutu İnce-Orta İnce Espresso

 

 

 

 

 

 

 

Nanopresso, Minipresso ve Picopresso

Arasındaki Farklar

 

Wacaco’nun 3 espresso makinesi de çantada rahatlıkla taşınabilir ve kullanımı kolaydır.

Minipresso ile rahatlıkla klasik espressolar demleyebilirsiniz. Öğütülmüş kahve ve NS kapsül versiyonları vardır. Su tankı geliştirilebilir.

Nanopresso; geniş akseusar ve renk seçenekleri sunar. Sepet ve su haznesi geliştirilebilir. Kapsül adaptörleri eklenebilir.

Picopresso basınçsız-klasik espresso sepeti kullanır. Profesyonel kullanıma en uygun ekipmandır.

 

Boyut

3 Model arasında Picopresso en compact modeli, Nanopresso ise en hafif modeli.

 

Sepet Hacmi

Minipresso ve Nanopresso aynı boyutta sepeti paylaşırken, en çok kahve alan Picopresso oluyor. 15-18 gram kahve alabilen gerçek metal bir espresso sepetine sahip.

 

Su Tankı

Üç ekipman da benzer su tankı boyutuna sahip.

 

Maks Basınç

Sıcak suyu kahve yatağından geçiren güç. Bu güç ne kadar fazla olursa hatalı/yanlış öğütümleri, gramajları veya sıkıştırmayı tolere etme oranı artıyor.

 

Case

Minipresso kutusundan kumaş bir torba, Nanopresso kutusundan soft case ve Picopresso kutusundan çok şık bir suni deri soft case çıkıyor.

 

Nespresso Uyumluluk

Minipresso GR öğütülmüş kahve, Minipresso NS modeli ise nespresso kapsül uyumlu.

Nanopresso ile nespresso kapsülleri kullanmak istiyorsanız NS Adaptör aksesuarını edinmeniz gerekiyor. Picopresso ise kapsül uyumlu değil.

 

Geliştirilebilir Sepet Hacmi

Nanopresso için sattığımız "Barista Kit" aksesuar kitinde bulunan büyük sepetlere 14-16 gram doldurabiliyorsunuz. Minipresso ve Picopresso'nun geliştirilebilir bir sepeti bulunmuyor.

 

Geliştirilebilir Su Tankı

Minipresso ve Nanopresso için hacmi arttırılabilir su tankları aksesuar seçeneklerimizde mevcut. Picopresso'da böyle bir seçenek şimdilik yok.

 

Farklı Renk Seçenekleri

Minipresso ve Picopress tek renk iken Nanopresso'da birbirinden farklı renk seçenekleri mevcut.

 

Öğütüm Boyutu

Minipresso için moka pot ve kağıt filtre kullanımına uygun kahve boyutu, Nanopresso için Moka Pot ve Espresso arası incelikte kahve boyutu kullanılabilir.

Picopresso için ise gerçek espresso öğütüm boyutuna ihtiyacınız bulunuyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Horecamark,
Mutfak Ekipmanları, Kafe & Bar, Kahve Ekipmanları, Büfe, Servis & Sunum Ekipmanları üretimi ve tedariğinde 20 yıllık tecrübeye sahip bir ekip ile 2017 yılından itibaren sektörüne farklı bir anlayış getiren Gastroplanet A.Ş. 'nin Hotel-Restaurant-Cafe ekipmanları Marketi olma vizyonu ile yola çıkmış satış platformudur.
Horecamark platformunun içinde yer aldığı Gastroplanet, Dinamik ve geniş vizyonlu bir ekip ile iş ortaklarına her türlü konuda çözümler sunmaya odaklanmış, yenilikçi tasarım, ürün ve uygulamaları ile kısa süre içinde adını geniş kitlelelere duyurmuş bir tedarik ve çözüm ortağıdır.
Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de hızla gelişen Kafe - Restoran ve Otelcilik (HoReCa) sektörlerinde ihtiyaçlar hızla artarken, yatırımcılar daha ekonomik, daha ergonomik, daha işlevsel ama bunların hepsinin yanı sıra “daha kaliteli” çözümler aramaktadır.
Bu noktada temsil ettiği markalar ve geliştirdiği hizmet kalitesi ile Horecamark & Gastroplanet A.Ş. oluşumu, “Çözüm Ortağınız” sloganıyla Endüstriyel Mutfak, Kafe, Bar, Barista Ekipmanları, Açık Büfe, Banket ve Sunum alternatifleri, Anahtar Teslim Projelendirme ve Satış Sonrası Teknik Destek Hizmeti … gibi pek çok alanda gelişmeye ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam etmektedir.

Alışveriş Sepetim

yeni 3