La Cimbali M100 Tam Otomatik Espresso Makinesini Mercek Altına Aldık! - Hotel Restoran Cafe Marketi...

Makaleler » Horecamark Blog » La Cimbali M100 Tam Otomatik Espresso Makinesini Mercek Altına Aldık!

La Cimbali M100 Tam Otomatik Espresso Makinesini Mercek Altına Aldık!

La Cimbali’nin 100. Yılına özel ürettiği M100 espresso makinesinin yeni versiyonu olan Attiva, dünyaca ünlü Ferrari markasının da tasarımlarını yapmış V12 Design tasarımcısı olan Valerio Cometti tarafından tasarlanmıştır. Ayrıca bu espresso makinesinin tasarımında Ferrari çizgileri de mevcuttur.

 

GRUP TEKNOLOJİSİ

La Cimbali M100 ‘de bulunan 400ml’lik Multi Boyler teknolojisi sayesinde espresso makinesi gruplarındaki demleme suyunu ayrı ısılarda ayarlayabilirsiniz. Bu sıcaklık farkı da doğrudan kahvenin lezzetine etki etmektedir. 400ml olmasının nedeni ise kahve yapılan suyun taze olmasını sağlamaktır. La Cimbali M100 Attiva ’nın espresso makinesi tavsiyesi arayan her işletmeciye ilk önerilen makine olmasının da bir nedeni de

Multi boylerden azalan suyu şebekeden çekerken ana kazanın içindeki bir hattın içinden geçirerek ön ısıtma yaparak ortalama 60 derecelerde Multi Boylere aldığı için en yoğun zamanlarda bile sizi asla yarı yolda bırakmaz.

 

 

 

GRUP BASINÇ PROFİLİ

La Cimbali M100 Attiva’nın patentli basınç profili sayesinde her grupta bulunan her tuşa özel bir basınç profili ayarlamanızı mümkün kılan bu espresso makinesi, bir çeşit kahve ile her bir tuşta farklı lezzet oluşturmanızı sağlıyor. Ön demleme süresi ve su miktarını ayarlayarak espresso yapımında içeceğinizin aromasını düzenleyebilirsiniz. Ön demlemenin ardından 2 aşamalı demleme profilinde ise 1 ile 12 bar basınç arası 2 farklı aşamada profil oluşturarak kahvenizin asidik mi yoksa bitter tatlarında mı olması gerektiğine siz karar veriyorsunuz. Asidik, yani ekşimsi tatları geri planda tutmak için ilk demleme aşamasını düşük bar, bitter, yani acımsı tatları ön planda tutmak için ikinci demleme aşamasını yüksek bar ayarlayabilirsiniz. Veya dengeli bir lezzet için ortalama bir bar basıncı ile sabitleyebilirsiniz. Unutmayınız ki her kahvede aynı profili kullanmak doğru sonucu vermeyebilir.

 

DOKUNMATİK EKRANLI GRUP BAŞLIKLARI

Her grupta 4.3 inch dokunmatik ekrana sahip M100 Attiva sizlere espresso yapımında daha çok kontrol için imkân sağlayacak.

 

BOYLER TEKNOLOJİSİ

Smart boyler teknolojisi, Espresso makinası grubunun içinde bulunan çok hassas bir ısı ve seviye ölçer ile ana boylerin içinde her daim sıcak su ve buhar olmasını sağlar. Bu teknolojinin çalışma mantığında ana boylerden eksilen her 10 ml suyu hissetmesi ve anında tamamlaması vardır. Ancak yüksek miktarda su bir seferde kullanıldığında örneğin 4 litre su sıcak su musluğundan alındığında, boylere suyu 100ml lik su ekler. Ana boylerdeki su sıcaklığı istenilen ısıya gelince 100ml daha ekler. Bu şekilde ufak ufak eklemeler sayesinde içeri aniden yüksek miktarda su girmeyeceği için içerideki su ısı kaybına uğramaz. Ana boyler ve Multi boylerlerin dışında bulunan özel izolasyon malzemeleri sayesinde de ısı yalıtımı maksimum düzeydedir. Bu özellikten sonra espresso makinesi tavsiyesi aramanıza gerek kalmayacak. Çünkü bütün bunlar size maksimum düzeyde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tam bir kullanıcı dostu!

 

RUV ECO TECH KAPLAMA TEKNOLOJİSİ

Ruv Eco Tech kaplama teknolojisi La Cimbali ’nin patentli teknolojilerinden biridir. La Cimbali ürettiği her espresso makinesinde bu teknolojiyi kullanır. Bu kaplama makinede suyun temas ettiği her bir metal parça özel bir kaplama ile kaplanır. Bu sayede makinanın espresso yapımı aşamasında orta ve uzun vadede suya yapacağı metal salınımı sıfır seviyesine iner. Düzenli olarak kahve içen insanların vücudunda metal yoğunluğu artar. Bu metal salınımından dolayı sağlık problemleri oluşabilir. La Cimbali M100 Attiva bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır.

 

BUHAR KOLU TEKNOLOJİSİ

La Cimbali birçok modelinde 1 adet opsiyonel olarak sunduğu patentli teknoloji olan TURBO STEAM teknolojisini sunmaktadır. Turbo Steam teknolojisi klasik buhar çubuklarından farklı olarak sizin istediğiniz sıcaklıkta sütü ve kremayı hazırlar.

4 farklı hava emisyon profili uygulanabilen bu teknolojide her bir tuşa istenilen ısı ve krema yoğunluğu ayarlanır. Buhar kolunun ucunda bulunan hassas termometre sütü ısıtırken sıcaklığını takip eder ve eş zamanlı ekranda size de gösterir. Ayrıca makinenin içinde bulunan bir hava motoru ile istediğiniz yoğunlukta kremayı elde edebilmeniz için sütün içine hava enjekte eder. Bu sayede he seferinde aynı yoğunlukta ve ısıda süt ısıtmanız mümkündür. Turbo Steam buhar kolları el yakmayan ve leke tutmayan özel bir kaplama ile kaplanmıştır. Ayrıca opsiyonel olarak manuel olan buhar kolu da el yakmayan çift katmanlı olarak sipariş verilebilir.

 

TELEMETRİ TEKNOLOJİSİ

La Cimbali M100 Attiva da opsiyonel olarak sunulan Telemetri teknolojisi ana kart üzerine takılan bir WİFİ kit ile makinenizi internete bağlayabilmenizi sağlar. Gruppo Cimbali sisteminden “ÜCRETSİZ” olarak açacağımız hesap sayesinde makineniz internete bağlı olduğu sürece makinenizi her yerden takip edebilir siniz. Günlük yapılan kahve miktarı , makinenin açılış kapanış süresi, yıkama ve bakım takibi, makineye bağlı olan su arıtma ömrü , günün hangi saatlerinde kaç adet kahve satıldığını öğrenebilme , makinenin ayarlarını değiştirebilme gibi bir çok özelliği uzaktan yönetebilirsiniz. Sistemi kullanabilmeniz için opsiyonel olarak satılan bu wifi kite sahip olmanız yeterlidir.

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

 • Her bir grup başlığında ayrı ayrı sıcaklık ve basınç ayarı yapabilme ve basıncı da verilen doz suresinde farklılaştırma (düşürme, yükseltme) imkânı OLED Dokunmatik grup başlıkları ve maksimum kontrol.
 •  
 • Çift ısı eşanjor ve termal sistemli 10 litre sıcak su Boyleri ve
 • her grup başlığı için bağımsız kahve Boyleri (400cc/kafa)
 •  
 • Özel Kahve Boyler rezistoru: 800W
 •  
 • Otomatik Yıkama Teknolojisi
 •  
 • Isı kaybını minimum seviyelere indiren patentli akıllı boyler teknolojisi (smart boiler technology)
 •  
 • El yakmayan soğuk katmanlı buhar kolları
 •  
 • Kireç ve metal salınımını sıfıra indiren ve insan sağlığını ön planda tutan özel Boyler kaplaması
 •  
 • Enerji Tasarrufu modu ile kazan basıncı makine kullanılmadığında düşükte tutularak,
 • çalıştığı an hızlıca normale döner. Ayrıca otomatik açılıp kapanma veya enerji tasarrufuna geçme modu
 • (İstenilen günler istenilen saatlerde açılır / kapanır.)
 •  
 • Sıcak su porsiyonlama modu ( 3 ayrı sıcak su tuşuna, ayrı ayrı sıcaklık ve porsiyon ayarı yapılabilir.)
 •  
 • Su değiştirme modu (Ana boylerdeki suyu tek bir tuş ile boşaltıp taze su çekmesini sağlar.
 • Bu sayede her daim taze su kullanırsınız.)

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Horecamark,
Mutfak Ekipmanları, Kafe & Bar, Kahve Ekipmanları, Büfe, Servis & Sunum Ekipmanları üretimi ve tedariğinde 20 yıllık tecrübeye sahip bir ekip ile 2017 yılından itibaren sektörüne farklı bir anlayış getiren Gastroplanet A.Ş. 'nin Hotel-Restaurant-Cafe ekipmanları Marketi olma vizyonu ile yola çıkmış satış platformudur.
Horecamark platformunun içinde yer aldığı Gastroplanet, Dinamik ve geniş vizyonlu bir ekip ile iş ortaklarına her türlü konuda çözümler sunmaya odaklanmış, yenilikçi tasarım, ürün ve uygulamaları ile kısa süre içinde adını geniş kitlelelere duyurmuş bir tedarik ve çözüm ortağıdır.
Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de hızla gelişen Kafe - Restoran ve Otelcilik (HoReCa) sektörlerinde ihtiyaçlar hızla artarken, yatırımcılar daha ekonomik, daha ergonomik, daha işlevsel ama bunların hepsinin yanı sıra “daha kaliteli” çözümler aramaktadır.
Bu noktada temsil ettiği markalar ve geliştirdiği hizmet kalitesi ile Horecamark & Gastroplanet A.Ş. oluşumu, “Çözüm Ortağınız” sloganıyla Endüstriyel Mutfak, Kafe, Bar, Barista Ekipmanları, Açık Büfe, Banket ve Sunum alternatifleri, Anahtar Teslim Projelendirme ve Satış Sonrası Teknik Destek Hizmeti … gibi pek çok alanda gelişmeye ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam etmektedir.

Alışveriş Sepetim

yeni 3