Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı İncelemesi... - horecamark.com

Makaleler » Horecamark Blog » Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı İncelemesi...

Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı İncelemesi...

Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanına ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz: 

https://www.horecamark.com/cafflano-kompresso-manuel-espresso-makinesi-1

----

Cafflano Kompresso P200 Kompresso iki kelimenin kombinasyonudur ; ‘Compress’ ve ‘Espresso’ ,yani ‘bastırmak' sözcüğüyle  ‘espresso’ nun birleşiminden oluşur.

Kompresso dünyanın en kompakt ve hafif espresso  hazırlama  ekipmanıdır. Ağırlığı sadece  200 gram olan Cafflano Kompresso dilediğiniz her yerde kahve hazırlama imkanı sunar. Yeterli miktarda, espresso ayarında öğütülmüş kahve( max.15 gram) filtreli haznenin içine koyulur ve templenir. Bu işlemin ardın espresso 25-30 saniye aralığında içime hazır hale gelir.

Hidrolik sıkıştırma modeline dayanarak geliştirilen(Pascal’ın prensibi) sistem sayesinde 9 bar üstü basınç sıkıştırma kolları aracılığıyla hem pistona hem de filtreye uygulanır ve enfes bir espresso hazırlanır. Günümüzün başlangıcı, günü sonunu da rahatlamak için yudumladığımız kahve, üçüncü nesil kahve dalgası sayesinde artık daha özel bir hale dönüştü. Esasında Latte Art’ları düşündüğümüzde bu duruma şaşmamak gerek, kahve yapımı artık görsel bir şölen ve sanat halini aldı.

Tabi ki bu kahve tiryakileri tarafından heyecanla karşılandı diyebiliriz.

Peki, kahveye başka bir bakış açısı getiren akım olana üçüncü dalga kahve nedir incelemek ister misiniz? Kahvenin en yeni, en değerli hali: Üçüncü nesil kahve Kahve tiryakilerinin adeta “bu günü dört gözle bekledik” diyebilecekleri bir akım üçüncü nesil kahve akımı. Kahve sevenlerin başlattığı bir akım, belki de kahveyi nirvanaya taşıyan bir olay üçüncü nesil kahve. Daha önce ortaya çıkan birinci ve ikinci nesil kahveye nazaran büyük bir fark yarattığını söylemeliyiz. Çünkü bu akım da kahve adeta kutsala dönüşüyor. 

Kahveye saygı duyma, adeta şaraba sunulan methiyeler gibi bir yere sahip kahve.

Bahsettiğimiz üzere bu akımda kahve kutsala dönüşüyor diyebiliriz. Bu sebeple içilen kahvenin son haline kadar olan tüm aşamalar büyük bir titizlikle gerçekleşmelidir.

Başlangıçta bahsettiğimiz bir işlem olan demleme işleminde, demleme ekipmanları bu sayede popüler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir demleme makinası, kahve severlerin kalbine taht kurmuş vaziyette. Hey, kahve sever espresson hazır! Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı ile espressonuz hazır, taşınabilir olması ile her dakika bu benzersiz tadı yudumlama imkanına sahipsiniz.

Cafflano Kompresso Espresso’nun çalışma prensibini ise iki kelime ile açıklayabiliriz aslında, hem de isminden yola çıkarak. “Compress” ve “ Espresso” ,yani ‘bastırmak' sözcüğüyle espesso kelimesinin birleşiminden oluşur. Cafflano Kompresso ile dünyanın en hafif espressosunu hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ise yeteri kadar espresso için öğütülmüş kahveyi filtreli haznenin içine koymanız ve tamplemeniz. Bu aşamadan sonra ise yaklaşık 25-30 saniye arasında espessonuz hazır durumda oluyor. Cafflano Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir kahve kültürü var ve bu kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta.

Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir kahve çekirdeği.

Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen kahve türlerinden biri de filtre kahveler. Filtre kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir.

Cafflono, filtre kahve bazında ve sıcak içecekler üretiminde bir numaralı markalardan biri. 

Cafflono ait birkaç ürünün özelliklerine değinelim.

Cafflano Manuel Kahve demleyici Kompact ile mükemmel kahve tadı Cafflano Manuel Kahve demleyici Kompact bu ekipmanlardan biri. Kahve demleme işlemini, kahve yapımında oldukça önemli. Demleme işlemi sayesinde aldığınız bir yudumda uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir deneyim elde etmiş oluyorsunuz esasında.

Cafflano Manuel Kahve demleyici Kompact, yaptığınız kahvenizde mükemmel bir tada ulaşmanıza yardımcı oluyor. Dilerseniz, Cafflano Manuel Kahve demleyici Kompact özellikleri hakkında biraz konuşalım.Maksimum kullanım kolaylığıÜçüncü dalga ile birlikte çok fazla Kahve demleyici kompact çıktı. Fakat çoğu kompact taşınabilir durumda olmadığı için biraz zorlu çıkardı diyebiliriz. Cafflano Manuel Kahve demleyici Kompact, bu soruna adeta bir çözüm, sunmuş olduğu maksimum kullanım kolaylığı ve taşınabilirliği ile kahve tiryakilerinin gönlüne taht kurdu.

Cafflano Kompact, katlı olduğu konumda yüksekliği 61 mm ve ağırlığı 242 gramdır.  Ayrıca ergime dayanıklılığı 220 C olan gıda uyumlu silikon haznesi ve sıfır sürtünme katsayısı sayesinde benzer demleme metotlarına nazaran ( pres/sıkıştırma) daha kolay demleme imkanı sağlamaktadır. Sızdırmaz vakum kilidi, taşınabilir( hareket halinde)soğuk demlemeyi mümkün kılıyor ayrıca özel paslanmaz filtresi sayesinde kağıt filtre kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Bu sebeple çevre dostu bir ürün olduğunu da söyleyebiliriz.

Bu denli güzel tasarıma sahip olmasının yanı sıra tüm parçalarının sökülebilir olması sayesinde, kolay bir temizlik imkânını da kullanıcılarına sunmakta. Dünya’nın ilk taşınabilir kahve makinesi: Cafflano All in One Manuel Kahve Demleme Makinesi Evet, yanlış duymadınız taşınabilir kahve makinesi. Dünya üzerinde bir ilk olan Cafflano All in One Manuel Kahve Demleme Makinesi portatif bir tasarıma sahip olması en büyük artısı. Düşünsenize, ibrik, paslanmaz kahve demleme filtresi, seramik el öğütücüsü ve özel bardağı olan çantanızda taşıyabildiğiniz bir kahve makinesi, bunu kim istemez ki? Ayrıca bu özel tasarımın parçalarını tek tek temin etmek size pahalıya mal olacağını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı ile kahve hazzını yaşayacaksınız.

Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanı  ile espressonuz hazır, taşınabilir olması ile her dakika bu benzersiz tadı yudumlama imkanına sahipsiniz. Cafflano Kompresso Espresso’nun çalışma prensibini ise iki kelime ile açıklayabiliriz aslında, hem de isminden yola çıkarak. “Compress”  ve “ Espresso”, yani ‘bastırmak' sözcüğüyle espesso kelimesinin birleşiminden oluşur. Cafflano Kompresso ile dünyanın en hafif espressosunu hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ise yeteri kadar espresso için öğütülmüş kahveyi filtreli haznenin içine koymanız ve templemeniz. Bu aşamadan sonra ise yaklaşık 25-30 saniye arasında espessonuz hazır durumda oluyor. Cafflano Kompresso Espresso Demleme Ekipmanına ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz: https://www.horecamark.com/cafflano-kompresso-manuel-espresso-makinesi-1

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır